NAŠE SLUŽBY

Specializujeme se na dovoz, distribuci a prodej nožů značek:

Cudeman je tradiční španělský výrobce nabízející široký výběr pevných a zavíracích nožů vyrobených v centru nožířské výroby Albacete, hlavním městě stejnojmenné provincie na slunném jihovýchodě země.  Albacete je proslulé produkcí kvalitních nožů již od 17.století, které je srovnatelné s německým Solingen, italským Maniago nebo francouzským Thiers. Nachází se zde i největší muzeum nožů ve Španělsku, jehož návštěvu vřele doporučujeme.

Firma Cudeman S.A. vznikla v roce 1988 a zaměřuje se na vývoj a výrobu outdorových,  loveckých, vojenských a kapesních nožů a seker. Veškerá výroba probíhá v továrně v Albacete. Nejčastěji používanými materiály na čepele jsou moderní nerezové oceli s vysokým obsahem legujících prvků jako: Sandvik 12c27, Sandvick 14c28n, VG-10 a Böhler N-695. Milovníkům uhlíkových ocelí nabízí firma nože z materiálů XC75 nebo K-720. 

Tvary čepelí a rukojetí, jakož i druh výbrusu jsou navrženy s ohledem na nejčastější používání konkrétního modelu. Kromě populárních tradičních bowie a navajas najdeme v nabídce řadu dalších tvarů jako drop point,  skinner nebo sheepsfoot.

Podle účelu nože je pečlivě zvolen i druh materiálu na rukojeť - na loveckých nožích je nejčastěji kvalitní paroh, outdorové nože mají většinou střenky ze dřeva cocobolo, olivy, břízy, ořechu, micarty nebo rohoviny. Rukojeti vojenských a survival nožů jsou z praktických a odolných materiálů jako micarta nebo G10 s neklouzavou úpravou, umožňující pevný úchop za všech podmínek. Pro EDC nože je zvolen často přírodní materiál či micarta v různých barvách nebo lehké a odolné uhlíkové vlákno.

Velký důraz je kladen na dodržování kvality při výrobě pouzder a příslušenství - důkazem toho je, že veškerá produkce probíhá rovněž ve Španělsku. Nejčastěji se nože dodávají s kvalitním koženým nebo kydexovým pouzdrem s vnitřní měkčenou vložkou a teklockem, které často nenacházíme ani u podstatně dražší konkurence. V neposlední řadě je možné také objednat bohaté příslušenství vhodné na bushcraft, jako jsou brousky,  firesteely, kompasy apod. - které je vše součástí praktického pouzdra s možností horizontálního nebo vertikálního uchycení na opasek.

Veškerou produkci nožů značky Cudeman lze objednávat přímo mailem nebo navštívit náš showroom, kde doporučujeme nože před koupí vyzkoušet. 

Nejdůležitější je, aby se Vám nůž líbil, seděl v ruce a vyhovoval svému účelu, jen pak jej budete chtít rádi používat !!!

Těšíme se na Vaši návštěvu

Karel - Nože PlzeňJako jediní v České republice se specializujeme na dovoz exkluzivních nožů americké firmy Randall Made Knives Florida. Ptáte se čím jsou tak výjimečné? Věnujte pár minut následujícím řádkům o jejich historii.

Vznik nožířské legendy

V létě roku 1937 se jistý mladý farmář procházel poblíž Wallonského jezera v Michiganu, když spatřil odlesk nože, se kterým někdo škrábal barvu ze své lodě. Proč proboha ten barbar bezstarostně používá na takovou práci krásně vypadající nůž, pomyslel si. 

Tím mladým mužem nebyl nikdo jiný než Walter Doane Randall, kterému později neřekl nikdo jinak než "Bo" Randall. Na nic nečekal a nůž hned odkoupil. Jak se ukázalo, byl to ručně vyrobený nůž z dílny Billa Scagela - průkopníka v oblasti ručně vyráběných nožů, který tehdy ještě nebyl zdaleka tak známý nožíř.  

Bo Randall byl kvalitou a krásou nože tak ohromen, že si předsevzal zkusit vyrobit stejně dobrý nebo alespoň podobný nůž. Tím vznikla legenda svého oboru jménem Randall Knives.

Roku 1938 otevřel obchod se svými noži v Orlandu na Floridě a v roce 1939 začal používat logo, které můžete na nožích Randall vidět dodnes. Jeho nože, původně inspirované noži od Billa Scagela se těšily výborné pověsti mezi lovci a rybáři.  Opravdový zlom, ale nastal po objednávce nože pro jednoho vojáka odcházejícího na frontu druhé světové války.  Vznikl  dnes již klasický a často kopírovaný koncept "All purpose fighting knife" - tedy víceúčelový bojový nůž. V katalogu firmy Randall označovaný jako "Model 1" , jehož se během let 1942-45 vyrobilo přes 4000 kusů pro různé jednotky americké armády, námořnictva a letectva.

Další modely brzy následovaly a setkaly se s podobným ohlasem po skončení 2. světové války a setkat se s nimi můžeme prakticky na všech bojištích, kam vstoupila noha amerického vojáka. Nože Randall byly a jsou i dnes používány vojáky, lovci, outdorovými nadšenci a cestovateli po celém světě, kteří vyžadují nekompromisní kvalitu a originalitu.

Pokud i Vy toužíte vlastnit kousek historie, neváhejte se na nás obrátit.

Vždy máme skladem několik kusů

 Těšíme se na Vás

Karel - Nože PlzeňDále nabízíme:

  • Individuální dovoz a prodej nožů z Evropy i USA
  • prodej ručně vyráběných kuchyňských nožů Josef Šleis Plzeň
  • Ruční výroba potřeb pro grilování a outdoor - nerezové grily, grilovací jehly, dřevěná krájecí prkna, praky...
  • Prodej kovářských výrobků - Martin Iskov ČR
  • Ruční výrobky z plátna a kůže - batohy, tašky, pouzdra, opasky...